Czas na zmiany — najpopularniejsze
postanowienia noworoczne związane z pracą
Postanowienia noworoczne to już nie tylko obietnice trzymania diety i rzucenia palenia papierosów. Coraz częściej z końcem roku dajemy sobie słowo, że podejmiemy działania, które zaowocują naszym rozwojem osobistym i zawodowym. Jakie są najczęstsze z nich? Czy wszystkie postanowienia noworoczne związane z pracą są możliwe do zrealizowania? Podpowiadamy, jak podejść do zawodowych postanowień noworocznych, aby na koniec nowego roku z dumą przyznać — zrobiłem to!
Określaj sobie realne cele zawodowe.
Jeśli chcesz dotrzymać swoich noworocznych obietnic, załóż jak najbardziej realne cele. Nikt absolutnie nie chce podcinać Ci skrzydeł, jednak najczęściej to małe kroki okazują się skuteczne. Jeśli Twoje noworoczne postanowienia są związane z pracą; awansem i podwyżką, określ, jak bardzo prawdopodobne jest to, że uda Ci się ich dotrzymać i osiągnąć zamierzony cel. Może okaże się, że kiedy Ty zakładasz sobie awans na koordynatora zespołu, Twój niczego nieświadomy pracodawca właśnie przeprowadza zewnętrzną rekrutację na to stanowisko. Oszczędź sobie zawodu i przygotuj grunt do realizacji noworocznych postanowień zawodowych.
Stawiaj zdecydowane i zaplanowane kroki.
Określ, jakie kroki będziesz podejmować w danym miesiącu, aby zrealizować swój cel. Dobrym pomysłem jest stworzenie „harmonogramu realizacji obietnic noworocznych”, nawet jeśli masz jedno, ale konkretne postanowienie. Jeśli np. zakładasz, że do końca nowego roku zaczniesz pracę w innym dziale w obecnej firmie, zaplanuj swój każdy krok — dodatkowe szkolenie, rozmowę z przełożonym i przyszłym managerem. Swój harmonogram umieść na dużej kartce i zawieś ją w widocznym miejscu, np. w kuchni. Odznaczaj to, co już za Tobą. Motywuj się i napędzaj do działania!
Najpopularniejsze (i możliwe do zrealizowania) zawodowe postanowienia noworoczne
Zmiana pracy
To postanowienie najtrudniej jest zacząć realizować. Przy pomocy agencji rekrutacyjnej będzie to bardzo proste. Zajrzyj na nasz blog i zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki. Może któraś z nich okaże się na tyle pomocna, że wcielisz swoją obietnicę w życie szybciej, niż myślałeś? Napisz do nas, chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednie, satysfakcjonujące stanowisko. W końcu po to jesteśmy! Zmiana pracy to krok milowy, ale z nami nie masz się czego bać. Brzmi jak realne postanowienie noworoczne, prawda?
Inwestycja w siebie — rozwój i kompetencje
Często obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postawimy na siebie, na swój rozwój. Ale jak to zrobić? Mamy na to kilka prostych sposobów.
- Załóż, że przeczytasz w nowym roku min. 6 książek. Mogą to być pozycje branżowe, rozrywkowe lub te, które już dawno polecali Ci znajomi, ale nigdy nie miałeś na nie czasu.
- Rozejrzyj się w Sieci i zapisz się na kilka bezpłatnych kursów online. Zaznacz w kalendarzu daty interesujących Cię webinarów i konferencji.
- Poszukaj inspirujących osób w mediach społecznościowych. Zaobserwuj nowe profile na Instagramie, strony na Facebooku i konta na Twitterze coachów, kolegów po fachu lub innych, ciekawych ludzi biznesu. Poszerzaj swoją Sieć na LinkedIn o 5 osób dziennie.
Życzymy Ci wytrwałości w realizowaniu noworocznych postanowień zawodowych! Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami będzie to w tym roku proste i satysfakcjonujące!
Grupa Progres
Więcej wpisów
Jak zrekrutować duże wolumeny pracowników w krótkim czasie?
Zapotrzebowanie na zatrudnienie dużej grupy pracowników w krótkim czasie to wyzwanie, przed którym stają przedsiębiorstwa produkcyjne, logistyczne i budowlane. Nie da się ukryć, że nawet najbardziej rozbudowane działy HR mogą mieć problemy ze sprostaniem temu zadaniu. Presja czasu, nadmiar obowiązków i formalności — to wszystko sprawia, że szybka rekrutacja dużych wolumenów pracowników staje się bardzo trudna. Ale czy niemożliwa? Na pewno nie wtedy, kiedy zajmuje się tym agencja pracy.
Jak zachęcić pracowników do wypowiadania się?
Skuteczna i pozytywna komunikacja jest bardzo ważnym aspektem każdej organizacji, zwiększa satysfakcję pracowników i w sposób korzystny napędza funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Możliwość dialogu może pomóc w zrozumieniu i zdefiniowaniu oczekiwań pracowników oraz wpłynąć na zwiększenie efektywności pracy zespołu. Dobre relacje ze współpracownikami oraz rozwój zdrowej kultury organizacyjnej ma korzystny wpływ na współpracę, która staje się kluczową umiejętnością w organizacjach. Jeżeli pracujesz w „cichym’’ biurze i pracownicy są niechętni, aby wyrażać swoje zdanie, przyjrzyjmy się bliżej kilku wskazówkom dotyczących tego, jak przerwać ciszę i zachęcić pracowników do wypowiadania się.
Wymagający Klient/Kandydat – jak z nimi współpracować?
W branży usług rekrutacyjnych naszymi „klientami” są Firmy i kandydaci poszukujący/nieposzukujący zatrudnienia. Wiadomo, rynek pracy jest trudny, oczekiwania interesariuszy zmieniają się. Raz szala wymagań przechyla się na stronę jednych, raz drugich. Można zadać sobie pytanie czy klient/kandydat WYMAGAJĄCY oznacza zawsze trudnego? Wiele zależy od naszego podejścia do wyzwań.